FARMÁR – TRADÍCIE A ZVYKY 2022 - 27. a 28. augusta

 23.08.2022

Posledný augustový víkend, ktorý pripadne na 27. a 28. augusta, usporiada Združenie Spiš v spolupráci s Nestville Parkom farmárske podujatie pod názvom Farmár – tradície a zvyky. Cieľom organizátorov je predstaviť verejnosti výsledky práce našich poľnohospodárov, chovateľov, farmárov, spracovateľov i drobných remeselníkov a poďakovať sa za ich záslužnú prácu, ktorú vykonávajú denno-denne bez ohľadu na počasie, piatok či sviatok, deň či noc.  

Podujatie bude obohatené o výstavu viac než tisíc králikov na celoslovenskej úrovni, prezentáciu hovädzieho dobytka, frízskych koní, oviec a kôz či výstavu drobnochovateľov a poľnohospodárskej techniky. Naslovovzatí odborníci poskytnú všetkým záujemcom odborné rady a podelia sa so svojimi skúsenosťami.

V priestoroch Nestville Parku budú opäť prebiehať Tradičné trhy zamerané predovšetkým na prezentáciu a propagáciu pravých slovenských výrobkov od regionálnych producentov, ktoré budete môcť nielen ochutnať, ale aj zakúpiť. Tešiť sa môžete na ukážky strihania oviec, ťahania nití či hru na tradičné nástroje ako je napríklad fujara, heligónka, gajdy a kravský roh.

Podujatie slávnostne otvorí krojovaný sprievod dožinkovým vencom. O dokonalý zážitok sa postará Nestville Rodeo Show, počas ktorej si jazdci na koňoch a dokonca aj na býkoch zmerajú svoje sily v atraktívnych disciplínach. Novinkou bude Nočný Nestville Bull Riding, pri ktorom mnohým stuhne krv v žilách.

Návštevníkom spríjemnia deň svojim vystúpením a zaujímavým repertoárom rôzni umelci. V závere podujatia sa môžete tešiť na Mafia Corner, ktorý známymi hitmi roztancuje každú generáciu.

Príďte si vychutnať pravú farmársku atmosféru a podporiť prácu našich poľnohospodárov a spracovateľov 27. a 28. augusta 2022 do Nestville Parku!Zoznam aktualít: